Presheva, Bujanoci dhe Medvegja
 
ZejnullaBakiji
Ndërroi jetë molla Zejnullah Bakiji, imam i xhamisë së Bilaçit
Sot, në orët e para të ditës, aty nga ora 4:00 të mëngjesit, pas një sëmundjeje të shkurtër, ndërroi jetë imami i xhamisë së fshatit Bilaç, komuna e Bujanocit, Zejnullah...

Read More »

dananaaa

Nga Koco DONAJ Lideret kosovare nuk nxjerrin zë për hir të kolltukut  dhe servil po te asaj Evrope qe e la per disa vite Miloshevicin me ladru në Kosovë, të … Vijon

 
Kosovë
 
kosova-pa-sovranitet-mbi-hap-euml-sir-euml-n-e-saj-ajrore-video_hd
Kosova pa sovranitet mbi hapësirën e saj ajrore (Video)
Kohë më parë Aleanca Veriatlantike e NATO-s e nënshkroi një marrëveshje të rëndësishme me shtetin e Hungarisë, e cila ka të bëjë me Kosovën. Marrëveshja, të cilën e ka siguruar...

Read More »

berne-shqipt1

Berne, 2 pill  -“Zvicra shtohet me 10 mijë kosovarë..” titull ky qe del ne kudneshti e ate se “Zvicra pombyllka dyet pe kosovaret” ?!.Ne fakt Zvicra nuk shtohet  10 mijë … Vijon

 
Shqipëri
 
kodhliiiiii
Qendër Rehabilitimi për fëmijtë e ushtarakëve me probleme në spektrin autik
Ky shërbim do të ofrohet tërësisht falas Tiranë 22 prill 2015  -Në ambientet e Batalionit të Mbështetjes Rajonale në vartësi të Komandës Mbështetëse (Tufinë)  u zhvillua sot ceremonia e fillimit...

Read More »

abetareeeee

Gjenevë, 23 prill  -Nga data 29 prill deri me 3 maj 2015, në sallonin e ekspozitave PALEXPO të Gjenevës, do të mbahet Panairi i Librit dhe i Shtypit. Në këtë … Vijon

 
Rajoni
 
haggaaTPI
Hagë, ICTY hedh poshtë mocionin e Shesheljt kunder Carla del Pontes
Hagë/ICTY, 26 prill   -Presidenti i Tribunalit Ndekrombëtar për krimet në is-Jugosllavi (ICTY) Theodor Meron hodhi poshtë mocionin e ultarnacionalistit serb Visolav Sheshelj për të nxitur (për mospërfillje) procedimet kundër Carla...

Read More »

prostitucion-me-p-euml-rmasa-shqet-euml-suese_hd

Trafikimi me qenie njerëzore për qëllime të prostitucionit po lëshon rrënjë dhe po zgjerohet edhe në vendin tonë. Kjo dukuri devijante dhe e shëmtuar edhe pse është relativisht e re … Vijon

 
Bota
 
interpollllkos
Interpol mobilizohet kundër migracionit ilegal nga Kosova, Shqiperia dhe vendet e Ballkanit
Lyon, 22 prill – INTERPOL ka premtuar mbështetjen e saj të plotë për përpjekjet ndërkombëtare për të identifikuar rrjetet e krimit të organizuar të përfshirë në migracionin e paligjshëm, të...

Read More »

ICT-AWARDS-Drejt-Finzalizimit-640x480

Aplikimet në konkursin mbarëkombëtar Albanian ICT Awards janë mbyllur zyrtarisht në orët e vona të dates 10 Prill. Më herët ju vumë në dijeni për shtyrjen e afatit të aplikimeve … Vijon

 
Sport
 
Capture234-650x349
Edhe një shqiptar në Bayern (BUNJAKU)
Pas Xherdan Shaqirit, një tjetër futbollist shqiptar mund të transferohet në Bayern Munich. Gjiganti bavarez është në negociata me Enis Bunjakin. Enis Bunjaki. Ky emër mund të bëhet pasardhësi i...

Read More »

Ekonomi
 
packet
Paga minimale në Kosovë – më e ulëta në rajon
Pavarësisht ngritjes së kostos së jetesës, paga minimale për punëtorët kosovarë është më e ulëta në rajon. Ajo nuk ka ndryshuar që nga viti 2011, e njëkohësisht është e kategorizuar...

Read More »

ccedil-far-euml-kishte-th-euml-n-euml-hitleri-p-euml-r-serbin-euml-dhe-pse-serb-euml-t-mendojn-euml-se-hitleri-kishte-b-euml-r-euml-pakt-me-shqiptar-euml-t_hd

Mediat serbe janë të mbushura me teori komploti, me të cilat gjithmonë synojnë ta vënë veten në pozicionin e viktimave. … Vijon

 
SONDAZH  

Ju qytetarë të Lugines së Preshvës, si shiptare ne Serbi, kujt i besoni dhe nga i keni me shume shpresat kah:

Shiko Rezultatin

Loading ... Loading ...
Foto e ditës
shipriserbia

Preshvë, 26 prill  -Shqiponja shqiptare (1943) eshte shume me e hershme se ajo serbe (2009), cka mund t ethuhet se sot shqiponja shqiptare ehste ne tirqi, kurse shqiponja serbe ne … Vijon

Kulturë
 
odtanishanii
Dita Ndërkombëtare e Librit, Zonja e parë e Shqipërisë Nishani dhuron 3.000 libra Ulqinit
Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Librit, Zonja e parë e R. të Shqipëtisë Odeta Nishani, të mërkurën më 22 prill 2015, në mjediset e Presidencës në Tiranë, i dorëzoi,...

Read More »

alekooo

Nga Aleko LIKAJ     Romani Terre brûlée (Edition Non lieu) i autorit shqiptar Dashnor Kokonozi vlerësohet me: Çmimi kryesor i Sallonit të Librit të Ballkanit në Paris, 201 ka qenë … Vijon

 
DIASPORA
 
muratiminsitr
Ministri Murati për vizitë te bashkatdhetarët në Danimarkë
Ministri i Diasporës, Valon Murati, gjatë vizitës së tij zyrtare në Danimarkë, pati disa takime me bashkatdhetarët, që jetojnë në këtë shtet, bën të ditur zyra për shtyp e kësaj...

Read More »

7 prilli 1939 e ndau disa pjesësh opinionin shqiptar e madje dhe mënyrën e paraqitjes së tij në historiografi. Është shkruar e folur shumë për … Vijon

 
TV PRESHEVA JONË  
Karikatura e javës
Reporter FR
Lifestyle dhe shëndetësi
 
eksodi-ndryshe-infermier-euml-t-dhe-mjek-euml-t-po-ikin-nga-kosova-video_2_hd
Eksodi ndryshe: Infermierët dhe mjekët po ikin nga Kosova (Video)
Po vazhdon trendi i ikjes së qytetarëve nga Kosova. Së fundmi, nga Klinika Emergjente e QKUK-së janë larguar 10 punëtorë, raporton KTV. Shumë të tjerë po kryejnë kurse të gjuhëve...

Read More »

kur-shkupi-ishte-zemra-e-kosov-euml-s_hd

Vrasja e një “gjermani” në Gjakovë, frika nga treni në Prishtinë, shkolla franceze në Mitrovicë dhe italiane në Shkup, 1200 dyqanet e Prizrenit dhe hekurudha që e bëri Ferizajn qytet, … Vijon

 
Rozë
 
sexparll
Deputeti dhe deputetja seks në parlament VIDEO (+18)
Preshevë, 22 prill -Videoja në një nga dritaret e sipërme të parlamentit rus sheh dy te rinje duke bërë seksi....

Read More »

p-euml-r-dy-or-euml-e-ndoq-euml-n-lop-euml-n-q-euml-iku-nga-thika-e-kasapit-video_hd

Ndoshta është instinkt, por disa kafshë ndjejnë që u ka ardhur fundi. Lopa iku vetëm pak minuta para se të pritej. Sapo e kanë futur në thertore, lopa ka shtyrë … Vijon