ADELINA ISMAJLI NXJERR JASHTE ME SHKELMA NJE SERBE N’MIDIS CYRIHUT !

Ajo ka kënduar “Ushtrinë time do ta bëj me Ibrahim Rugoven”, kur liria në Kosovë dukej si një ëndërr dhe  një ide e pa realizueshme, dicka utopike për shumkend. Me sa duket Adelina e vazhdon luftën e saj personale m e “kalashmikrofon”, njofton agjencia informative kombëtare “Presheva Jonë”

 

Zhurich, 14 janar/ AIK-Presheva Jonë

 

Adelina Ismaili është një prej këngëtareve të paran në Kosovë dhe botën  shqiptare  e cila doli hapur kundër regjimit shovenist serb në Kosovë.

Ajo ka kënduar “Ushtrinë time do ta bëj me Ibrahim Rugoven”, kur liria në Kosovë dukej si një ëndërr dhe  një ide e pa realizueshme, dicka utopike për shumëkend. Me sa duket Adelina e vazhdon luftën e saj personale  kundër fenomeneve shoviniste serbe, raporton revista Bluetooth. Ndërsa nje burim tjetër i ka deklaruar agjencisë informative “Presheva Jonë” se Adelina e paska përmbledhur jashte shkelma at serben …

Ketë e ka treguar edhe gjate një koncerti të saj në Zvicër ku një rastësi fatale e detyroi të këndonte në të njëjtin night club ku më vonë do të luante një dj serbe. Dy femrat kanë pasur një përplasje me fjalë.

Ashtu siç ndodhi edhe ne luftën e kosovarëve kundër serbëve ku fitoi pala që luftoi për drejtësi edhe ketë miniluftë personale e fitoi këngëtarja shqiptare. (Pj-Kd)

 

JA EDHE KOMENTETET E JUAJA M EPOSHTË:

 

 • 29 partages
  • Sadat Ninajeee shote galic bree bravoo

   Il y a 17 minutes
  • Tomi Jerry O qaje krejj adaa bre e fort jjeee

   Il y a 17 minutes
  • Vorf GjiniHahahahahaaha hallall bre

   Il y a 17 minutes · 1
  • Andi Alb hallall ta boft zoti …..

   Il y a 17 minutes
  • Burhan Sylejmani ‎….auuf qka paska bo !!!
   kjo eshte kopje e kengetares serbe e tani kinse po bej diqka anti….pfff e shpifur…

   Il y a 16 minutes · 4
  • Si Bora Tamam tipike shqiptare

   Il y a 16 minutes · 1
  • Avdi AliuNuk ka pas polic te Kosoves neCyrih se nuk kish guzu me prek

   Il y a 14 minutes · 3
  • Je Ton t**it me qi nanen nuk knaqum na shiptart
   boll mir ja paska ba ja paska qi robt
   veq na pa u munu me zbulu diqka masnej zbohet :S

   Il y a 14 minutes
  • Kushtrim Ilazinamin e ka bo kurva e keqe

   Il y a 14 minutes · 1
  • Rosario Danibravo bravo

   Il y a 14 minutes
  • Teuta Sykaltroshjahej ti burhan kadale pak se kjo osht shqiptare e per veti Ë”

   Il y a 14 minutes · 2
  • Chokolada Choko Uaaaaaaaaaa TJA haj zemren ADELINES,haaaalllall i qoft kjo eshte DIVAAAAAAAAA :))))))))))

   Il y a 14 minutes · 2
  • Nealdo BimajMire jabere ropqirite serbe

   Il y a 14 minutes
  • Mirella ProllaNE ZURICH NDOSHTA?! :))

   Il y a 13 minutes
  • Rosario Daniasht kengetare jo murgeshe

   Il y a 12 minutes
  • Gizza -gizzaHahahaha….taman tipike budallic….

   Il y a 11 minutes
  • Anduela Begaj Mir ja ka bereeeeee,ashtu tkeqen

   Il y a 11 minutes · 2
  • Nasuf Rizvanikjo po kjo deri dje serbin kishte dashnor…………

   Il y a 10 minutes · 2
  • Mifail Ninajka cen naj club i shqiptarve?

   Il y a 10 minutes
  • Fitim FejzaKur ka knu qikjo adelinaa , do kengtare tjera i kan than mikrofonit akullore 😛

   Il y a 9 minutes · 2
  • Arnis Zogu hallall te koft oj adelin o duft me myt kerjt

   Il y a 8 minutes
  • Elbasan F. Krasniqi qa kan more tka VIP-at jan ba te qart kohev t’fundit

   Il y a 8 minutes
  • Chokolada Choko Nasuf se ti ja mbaje qirin se ka pas dashnor serb? mos ja fut kot ;),ne vend qe te krenoheni qe eshte SHQIPTARE dhe qe ja ka tregu vendin asaj shkines ,ju e shani WTF stop!!!!!

   Il y a 7 minutes · 1
  • Mifail Ninajmos na trulloni karin shum, u bonet ju me ofemdu Adelinen, kjo ka bo revolucion ne skenen Shqiptare, tash kan fillu krejt mas ksaj me u desh, deri dje ne dimija jan kon!

   Il y a 6 minutes
  • Mirella ProllaSI RE NUK JU BOHET MIR KURR JUVE, KEQ ME SHKELMU SERBIN E KEQ MOS ME SHKELMU,VETEM DUKE SHAJT RRINI!!!

   Il y a 6 minutes · 1
  • Erald Selcabravo

   Il y a 6 minutes
  • Petrit MalesoriT’ja paska qir robt.

   Il y a 5 minutes · 1
  • Anisa Bamipse keshtu?

   Il y a 5 minutes
  • Izer Inamso Osmaniop te Lumte Adelina…….tregoju ketyre bijeve te bushtres si mbahet patriotizmi..

   Il y a 5 minutes
  • Mifail Ninajpo kta ce shajn Adelinen i kan nanat budallica 😀

   Il y a 4 minutes
  • Nasuf Rizvanio chokollata mos i jep shum gojes ok???????


SHPËRNDAJE