Komisioni i Garave i Superligës dhe Ligës së Parë të FFK-së, e ka cilësuar të kurdisur ndeshjen Ulpiana – Vllaznia (3:4).

Komisioni ka vendos që ndeshja të regjistrohet si e luajtur, por pikët dhe golat nuk do të shkruhen në tabelë.

Po ashtu, është inicuar Procedur Disiplinore ndaj të dyja klubeve, personave zyrtarë të tyre dhe disa lojtarëve.

Komunikata e plotë e Komisionit të Garave:

SHPËRNDAJE