Aktuale
Lajmet

Më Shumë

Hoti: Do marr përgjegjësinë e plotë për rezultatin

Kandidati i LDK’së për kryeministër, Avdullah Hoti, ka mbajtur një konferencë pas numërimit të shumicës së votave të zgjedhjeve parlamentare të 14 shkurtit. Hoti ka...

Më të rejat

Block title

Intervista
Intervista

Më Shumë

Glauk Konjufca: Qeveria e Kosovës dhe KQZ me votimet, thikë pas...

Prishtinë, 27 janar -Ish-ministri i Punëve të Jashtme, njëherësh anëtar në Lëvizjen Vetëvendosje, Glauk Konjufca ne nje interviste ekskluzive per gazetën zvicerane ne shqip...

Sport
Sport

Më Shumë

Të tjera

Të Gjitha

Foto e Ditës
Foto

Të Gjitha

Diaspora
Diaspora

Të Gjitha

Pse diaspora e Kosovës nuk voton në ambasada?

Misionet diplomatike në botë shërbejnë edhe si vendvotime për shtetasit të cilët nuk ndodhen fizikisht në shtetin e lindjes, në kohën kur organizohen zgjedhjet. Por,...

Kosovari e rreh për vdekje në Klinikën e Psikiatrisë në Zvicër 85-vjeçarin

Në vitin 2017, një pacient kishte lënduar për vdekje shokun e tij të dhomës në klinikën psikiatrike St.Urban të Lucernit. Në këtë kontekst, dy...

Ky është kosovari që po e synon ulësen në Kuvendin e Martigny të Zvicrës

Kamer Zymberi, kosovari që jeton dhe vepron në Zvicër, po synon të fitojë ulëse në Kuvendin Komunal të Martigny në Zvicër, raporton gazeta online...

Lajme nga Bota
Lajme

.

Të Fundit

Më Shumë

Greqia paralajmëron Turqinë: Do të blejmë 40 avionë luftarakë

Greqia nuk ka ndërmend që të ndalet. Ministri i Mbrojtjes Nikos Panagiotopulos deklaroi se pas 18 avionëve “Rafale” objektiv është edhe blerja e 40...

Pelosi me akuza të rënda: Trump është i rrezikshëm

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi ngriti akuza të rënda ndaj presidentit Donald Trump duke thënë se ai është i rrezikshëm për SHBA-në. “Ne...

Pence refuzon largimin e Trumpit, demokratët të vendosur për shkarkim

Dhoma e Përfaqësuesve është gati për procedurën e shkarkimit të presidentit, Donald Trump, më 13 janar, për rolin e tij në nxitjen e një...

Teknologji
Teknologji

Të Gjitha

Të tjera

Të Gjitha

Rozë
Rozë

Të Gjitha

Të tjera

Të Gjitha

Kulturë
Kulturë

Të Gjitha

Të tjera

Të Gjitha

Shëndeti
Shëndeti

Të Gjitha

Të tjera

Të Gjitha

Pëlqeje faqen në Facebook - Presheva Jonë