Aktuale
Lajmet

Më Shumë

Akademik Daci: Presheva, Medvegja dhe Bujanoci do t`i bashkohen Kosovës, po...

Nga e majta Kryetari i ASHAK-ut, Akademik Nexhat Daci, përballë gazetarit Kushtrim Maliqi   NGA: KUSHTRIM MALIQI Intervistë ekskluzive me akademik Nexhat Dacin, Kryetar i Akademisë së Shkencave...

Më Të Lexuarat

Intervista
Intervista

Më Shumë

Akademiku nga Bujanoca i beson Thaçit: Mbetja e Kosovës Lindore në...

Nga e majta Kryetari i ASHAK-ut, Akademik Nexhat Daci, përballë gazetarit Kushtrim Maliqi   Intervistë ekskluzive me Nexhat Dacin, Kryetar i Akademisë së Shkencave dhe Arteve...

Sport
Sport

Më Shumë

Të tjera

Të Gjitha

Foto e Ditës
Foto

Të Gjitha

Diaspora
Diaspora

Të Gjitha

Shaip Kamberi dhe Ragmi Mustafa bëhen bashkë. Udhëtojne për Zvicer. Tubim me diasporen shqiptare

TUBIM I DIASPORËS SË LUGINËS NË GLATTBRUG Të nderuar bashkatdhetarë (Mërgimtarë) nga Lugina e Preshevës që jetoni dhe punoni në Zvicër, përfaqësues të shoqatave nga...

Kujdes nga mashtrimet e kompanisë “AIR PRISHTINA” me bileta. Nuk jeni te obliguar të...

Preshevë, 12 dhjetor -Kompanit e fluturimeve te Kosovës po i plaqkisin qytetarët jo vetëm të tyre, por edhe ata që vijnë nga Maqedonia, Shqipëria,...

Neser, bashkëatdhetarë votoni Nr. 14 Mirushe Sadiku-Hyseni nga Rahovica e Preshevës, per deputete ne...

Mirushe Sadiku (Rahovica) nga Presheva eshte kandidate potenciale  në Namur të Belgjikës për samblenë komunale, njofton agjencia e lajmeve "Presheva Jonë" Bashkëtdhetarë Votoni!. Mirushe Sadiku-Hyseni nga...

Lajme nga Bota
Lajme

.

Të Fundit

Më Shumë

Lamtumirë 500 euro. Pas 22 janarit s’ju ka pa më syri letren prej 500...

Eurozona do të ndalë së printuari kartëmonedhat 500-euroshe, apo prerjet në ngjyrë violetë që sipas autoriteteve janë mjeti më i përdorur nga kriminelët, teksa...

Interpol jep alarmin: Një ISIS i dytë mund të shfaqet në Evropë

Stock tha se kërcënimi vjen nga dy palë: xhihadistët që vijnë nga lufta në Lindjen e Mesme dhe nga përkrahësit që ishin burgosur për...

“Presheva Jone” nga Parisi: Mbi 300 shqiptare ne protestat e Parisit i bashkohen “Gillet...

“Presheva Jone” nga Parisi: Mbi 300 shqiptare ne protestat e Parisit i bashkohen “Gillet Jaune” kunder Mcron qe po perkrah Vucicin ne ndarjen e...

Teknologji
Teknologji

Të Gjitha

Të tjera

Të Gjitha

Rozë
Rozë

Të Gjitha

Të tjera

Të Gjitha

Kulturë
Kulturë

Të Gjitha

Të tjera

Të Gjitha

Shëndeti
Shëndeti

Të Gjitha

Të tjera

Të Gjitha