Nuk miratohet dorëheqja e Ragmi Mustafës

Preshevë,20 janar (AIP) -Në mbledhje e posambajtur të Partisë Demokratike Shqiptare,përkitazi me gjendjen më të re,PDSH ka lëshuar një njoftim në të cilin thotë, se “Kryesia e Partisë Demokratike Shqiptare në mbledhjen e saj të mbajtur më datë 20 Janar 2013 shqyrtoi situatën e krijuar politike dhe të sigurisë, pas largimit të Pllakës përkujtimore të dëshmorëve të kombit dhe në mënyrë unanime gjykuan këtë akt vandal dhe qyqarë të qeverisë dhe xhandarmërisë serbe, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

Si pikë tjetër e rendit të ditës ishte shqyrtimi i dorëheqjes së kryetarit të Komunës nga posti i kryetarit.
Pas diskutimeve të shumta të anëtarëve të kryesisë, kryesia vendosë si në vijim:
– Kryetari me ofrimin e dorëheqjes së tij si një akt moral dëshmoi ndërgjegje të lartë politike;
– Kryetari i PDSH-së z. Ragmi Mustafa, me asnje veprim nuk ka kontribuar në krijimin e situatës për largimin e Pllakës përkujtimore, përkundrazi është angazhuar me tërë qenjen për mbrojtjen e saj;
– Me aktivitetin e tij të palodhshëm ka qenë faktorë kryesor unifikues i spektrit politik shqiptarë në Luginë pas situatës së krijuar politike;
– Kryesia vlerëson se miratimi i dorëheqjes në këto momente do të ishte kundër-produktiv dhe me pasoja për politikën vendore.
Andaj kryesia e PDSH-së vendosi që të mos e pranoj dorëheqjen e Z. Ragmi Mustafa nga posti i kryetarit dhe kërkoi nga ai që ta vazhdoj punën në funksionin e kryetarit të Komunës dhe të kryetarit të Partisë Demokratike Shqiptare.Në këto momente mbledhje është duke mbajtur edhe Partia për Veprim demokratik.


4 Komente

 1. ahmeti, January 21, 2013:

  po nuk ka nevoj partija me aprovu apo jo, mustafa duhet me dhon dorheqje te PAREVOKUSHME mos me lon partin . e rroga e shkavit i konet, tradhtar jeni krejt.

 2. Qendra e Presheves, January 21, 2013:

  Hajde rren hajde
  Ai vetem ka thon me goj se do te jep doreheqje ka mendu se nuk do te hiqet lapidari e ta shpallin PDSH-ja heroj . po lun me ndjenjat e familjeve te heronjve te popullit qysh spi vjen marre he zoti e vraft at Tradhtar se ai i vrau per se dyti her djemt tan qe dhan ate ma te shtrenjten (jeten) e tyre per lirin e ktyre shqiptarve dhe per ruajtjen e kufijve te shqiperis etnike.

 3. Zeqo Pilafi, January 22, 2013:

  O llysh kudre a u krenoshe ne media se nese hiqet lapidari, jep TI VET dorëheqje?! Pse nuk e bone? Kujt po i tutesh?! Grues a?! Jo askujt besa po ia dole mire me hesapet e pista të tuat e tash ia ke garantu vetes edhe 20 vjet pushtet ne ate vend te mjere sepse je sjelle si djale i mire e i ndegjueshem me Daçiqin, babën tond përnryshe! Ti je prostitutë politike serbe.

 4. preshevari, January 22, 2013:

  o ragmi mustafa a hala po ki ftyr me dal para ati populli marre duhet met ardh largohu menjiher e mos t shofe mo popullata edhe t gjithve juve politikanve se jeni t marr

Komentoni