MADONNA SI I SHPËTOI GAZETARIT TË “PRESHEVA JONË” PA JA SHTRËNGUAR DORËN…

Ylli muzikës botërore Madonna sot në orët e mëngjesit ishte në Gjenevë  me partnerin e saj (Brahim Zaibat)  dhe dy fë mijë (Lourdes dhe Rocco) duke u kthyer nga  pushimet nga Gstaad kalimthi në Gjenevë për të fluturuar më pastaj për në Nju Jork. Policia në aeroport kishte ngritur dhe mobilizuar numrin e personelit për evitimin e  valës së pasagjerëve të rastit për të tentuar për të marur ndonjë autogram apo zgjatje dore me Madonën. Në ato momente në aeporot u gjend rastësisht ne këto dite pushimi për të pirë një kafe edhe gazetari i agjencisë informative “Presheva Jonë”. Nuhatja, e ndjeja dicka se ‘sishte normale ambienca.. meqë në aeroport mbretëronte je situate jasht normales,  meqë levizje njerëzve bashke me shikimet e tyre ishin te shpeshta dhe ndihej njëfare vape, stresi dhe na shkoi mendja se Gjeneva si qender diplomatike nderkombëtare sigurish vjen a shkon ndonjë diplomat botëtor në aeroport dhe ama kujt nuk i kishte shkuar mendja se Madonna do te veteëtonte, kalonte atypari, para syve tanë..

 

Njeriu, sikur ta dinte bile pak orë para, njeriu ja ishte bërë pak gati, a ja kish pas fut paprfum nja 2- litra nga kembet deri tek koka, shkllap me u bërë uje..vetem e vetem për t’i dal përpara, ne mejdan.. asaj  zonje po ja fat zi :-))) Madje një tifoz i flakt i saj  kur e  pa Madonnën u gjuajt drejt saj si gjyle topi por ai u ndal nga policia e Gjenevës dhe truproja e Madonës. Gazetari i agjencisë informative “Presheva Jonë” mu gjuajt,  nuk gjuajt por pat rastin jo vetëm ta shof (në distancë 1.5 m.) por ta nuhasë erën e parfumit të Madonnës e cila na iku për një kime floku për t’ ja shtreguar dorën.. Madonna, n  iku kesaj radhe, por sigurisht herave tjera sigurisht do ta zëmë  dhe do të jemi më mobilzuar  dhe  kemi jo vetëm  për t’ ja shtrënguar, por edhe për t ja shkundur, nxjerrur prej vendi  vec mos na ardht kurrë..:-)))  Kësaj vizite kalimthi, sa celë e mbyell syte i dhane jehone të edhe mediat zvcierane me tituj te larmishme sikur i gazetës ” 20 minutes” “Madonna cmendi pasagjerët e rastit ne aeroportin e Gjenevës..”


1 Komente

  1. Antigona, studente Tirane, January 5, 2012:

    Ju lumte,
    jo pse ja keni shtrenguar apo jo, por pse jeni te sinqert dhe korrekt…dhelexova në wbe te huaja se edhe shume gazetare tjere boterore në Zvcier ju kihsteikur ky rast… Madje, nëpër disa mediume tona shpesh publikojnë do sende pa lidhje bile edhe endrra..e ju me këtë tregoheni fer, megjithse për ju s ka probleme mund ta zeni atë kur të duani, ashtu siq kam lexuar dësa intervista tek agjencia e juaj me personalite me të njohura boterore e yje qofshin nga sporti, poltika, kultura apo filmi…ju lumtë !

Komentoni