1d7fc354b5048cdd17e6ab9afd50f684_w900px_h500px_cp_sc

Dinamo Zagreb zyrtarisht është skuadra më e dobët në histori të Champions Leagues, pasi dështoi të shënojë apo të fitojë një pikë këtë edicion

Fitorja 2:0 e Juventusit e kompletoi mjerimin e kroatëve, të cilët humbën 6 ndeshje rresht, transmeton Sportali.net.

Levski Sofia më në fund ka humbur epitetin të cilin e ka mbajtur për 10 vite, pasi kishte shënuar vetëm 1 gol në paraqitjen “horror” në këtë kompeticion në vitin 2006.

Pasi mposhti Dinamo Tiblisin dhe Salzburgun për të arritur në fazën e grupeve, Zagreb i dha fund poshtërimit me një humbje 1:0, si rezultati më i mirë që e ka regjistruar.

Dinamo Zagreb ka humbur të gjitha ndeshjet (6), duke pësuar 15 gola në proces dhe duke mos shënuar as edhe një.

SHPËRNDAJE