aa33d9d4321fd2c5835834786bbb0591_w900px_h500px_cp_sc

Tekniku spanjoll i’u bashkua Cityt këtë verë dhe po ka vështirësi me futbollin anglez

Guardiola e nisi në menyrë përfekte aventurën e tij te City duke fituar 10 ndeshjet e para në të gjitha garat, por tani ka ngecur pasi nuk po arrin të fitojë shumë ndeshje, transmeton Sportali.net.

“E di, unë duhet të adaptohem me futbollin anglez. Por më vjen keq më duhet kohë për këtë,” u deklarua Guardiola për “Daily Mail.”

Manchester City ndeshjen e fundit barazoi 1:1 me Celtic, ndeshje e zhvilluar në kuadër të Champions League.

SHPËRNDAJE