Kantar Media ka publikuar renditjen e dhjetë ndeshjeve të futbollit më të shikuara në Spanjë në vitin 2016, përcjell “lajmi.net”. Penalltitë e finales në Ligën e Kampionëve mes Atletico Madridit dhe Real Madridit zgjuan shikueshmërinë më të madhe.

 

Top 10:

 

1- Penalltitë e finales në Ligën e Kampionëve (Real Madrid-Atlético Madrid) – 62,3%

2 – Kroaci – Spanjë (Euro 2016) – 60.6%

 

3- Vazhdimet e finales në Ligën e Kampionëve (Real Madrid-Atlético Madrid) 58,1%

 

4- Vazhdimet e finales në Copa del Rey (Barça-Sevilla) 53,8%

 

5-  Finalja e Copa del Rey (Barça-Sevilla) 49,8%

 

6-  Vazhdimet e finales në Euro 2016 (Portugali-Francë) – 57,1%

 

7- Spanjë – Turqi (Euro 2016) – 60,9%

 

8- Finalja e Ligës së Kampionëve (Real Madrid-Atlético Madrid) – 57,3%

 

9- Spanjë – Republika çeke (Euro 2016) – 55,8%

 

10- Itali – Spanjë (Euro 2016) – 62,9%

 

SHPËRNDAJE