Inter ka siguruar një përforcim të ri.

 

Juventus ka dështuar në përpjekjet për transferimin e mesfushorit të Atalantas, Roberto Gagliardini.

 

22-vjeçari ka vendosur t’i bashkohet rivalit nga Serie A, Inter, raporton e përditshmja sportive italiane “Gazzetta dello Sport”.

 

Kampioni i Italisë kishte shpresuar në blerjen e Gagliardinit.

 

Por, “Nerazzurrët” kanë dalë fitues duke arritur marrëveshje me futbollistin dhe klubin.

 

Ylli i ekipit U-21 të Italisë pritet t’i bashkohet Interit në marrëveshje me vlerë prej 25 milionë euro. 

 

SHPËRNDAJE