(AIK-Presheva Jone)


Pas ardhjes së njërit ndër futbollistëve më të mirë të kampionatit Hollandez në Spanjë,Ibrahim Afellay  tani edhe një tjetër yll i kësaj lige shpreh dëshirën për të vazhduar karrierën në Spanjë

Futbollisit i Ajax Amsterdamit Luis Suarez është deklaruar para mediave se ëndërra e tij është që një ditë të luaj në primera divizionin Spanjoll.

“ëndërroj që një ditë të luaj atje,atje janë futbollitët më të mirë të botës dhe unë dua të  jem nesër një prej tyre. Klubi që më pëlqen më së shumti është Barcelona dhe nëse shkoj një ditë atje,ëndërra ime do të bëhet realitet” ka specifikuar Luis.

SHPËRNDAJE