shkuppii

KALLET SHKUPI, SHKENDIJA E FITON KUPEN KUNDER RABOTNICKIT

 

Shkup, 17 maj  -KF “Tim” nga Tetova ka fituar Kupën,  cia,ndehsje nisi me fishekzarje, flamuj ne duar dhe hinin kombëtare ku me pastaj filluan  brohortjet “Maqedonia e shqiptare” “Maqedonet jashte ne bullgari”,  Kova ne FIFA-UEFA”,  “Rrofte AKSH” etj  ! raporton korrespondenti i agjencise se lajmeve “Presheva Jonë” nga Shkupi

 

O hej, o hej o sa mire me qene shqiptar o hej…n midis Shkupit, 100 metra afer Aleksandrit te Madh !

Tifozët e klubit të futbollit Shkëndija po ashtu e kane 2kall”  në Shkup, gjatë finales së Kupës së Maqedonisë ne ndeshjen kundër “Rabotniçkit” udke e ,mundcu ket te fundit me 2:0 duke fituar trofeun e dytë më të rëndësishme në Maqedoni.

 

maceAlbb

SHPËRNDAJE