Samuel Çela ne moshe te vogel fiks ne moshen e duhur per tu bere neser nej futbollist I madh .Smueli me nej pasion shume te madhe per sportin zhvillon stervitj ne F.C Internacional Tirana . Samueli gjate bisedes qe patem me pofesorin Erald Pustina na thekson qe Samueli eshte I talentuar dhe shume pasionant ndaj futbollit ku premton shume .

Samueli ka nje vrapim spektakolar dhe nje sprint jashtzakonisht shume te mire . Futbollisti Samuel Çela pervec stervistes ka zhvilluar edhe shum ndjeshje me kipe brenda grupmoshes se tij ku kane dalur me rezultate t kenaqshme ,disiplina dhe eprgatitja fizike pak nga pak po e bn Samuelin nj futbollist shum te mire .

Fushat e Interacional Tirana jane te certifikuara nga Fifa dhe Uefa gje qe bejne qe displina sportive te jete shume e larte . E vecanta e Samuelit eshte qe e karakterizon shume pasioni per spotin dhe jo vetem korrektesa qe ka per cdo stervitje dhe ndeshje . Samueli rritet cdo dite e me shume ndersa n tifozet e pare te Samuelit presin te shijojme sukseset dhe frytin e viteve ne vijim qe futbollisti Samuel do ten a dhuroje .Samueli mban nr 4 ne fanellen e toj sepse ka nje domethenie njerzit e tij t dashur kan ditlindjen me date 4 te muajve t ndryshem Nuk thon kot dielli duket qe ne mengjes urime Samuel ne rrugen e bukur te sportit q eke nisur .

Enea Cenko

SHPËRNDAJE