(AIK-Presheva Jone)

 

 

Presidenti I klubit katalunas Rosel,në një intervistë për “Marca” ka folur për shumë cështje të cilat e preokupuan klubin blaugrana duke përfshirë këtu,shitjen e Ibras,mardhëniet me Guardiolan,Kontrata me Alvesin etj

 

“Gjëjë të cilën unë e marrë si suksesin më të madhë gjatë qëndrimit tim në Barcelonë është shitja e Ibrahimovicit,ai nuk përshtatej në lojën tonë,kishte pagë jashtëzakonishtë të lartë dhe kur pranuam ofertën e Milanit nuk pritëm të na thuhet për së dyti” është shprehur Sandro

“E përsëris edhe një herë kontrata me Katarin,është një kontratë me një organizatë jo-fitimprurëse dhe se nuk e kemi dëmtuar imazhin e Barcelonaës,thjeshtë nuk kemi pasur rrugë dalje tjetër” u përgjigjë pyetjes rrethë kontratës 165 mln euro presidenti I Barcas.

“Messi tek publiku është shumë I dashur,madje shumë më I dashur se Ronaldo,sepse ai është tepër modest,ndërkohë që Ronaldo shpesh herë nuk është vetja” komentoi dyshen më të mirë të botës.

“Guardiola e ka të gjithë përpkrahjen e klubit,dhe nëse mendoni se ai nuk është I mbrojtur nga klubi,them se jeni shumë gabim,ai është rritur këtu,ka luajtur për këtu klub dhe gjithëqka që bënë për këtë klub e bënë me zemër dhe dashuri” tha Rosell.

SHPËRNDAJE