(AIK-Presheva Jone)

Reali I Madridit shënoi fitore të thellë para publikut të vetë,kundër Levantes me rezultatin 8 me zero. Edhe pse një kundërshtarë I lëhtë reali nuk ngurroi ta shkatërroj të tërën duke e goditur sa herë që I erdhi mundësia.

Me rezultatin 8 m 0 përfundoi ndeshja në kuadër të kupës ku golashënuesit ishin Karim Benzema tri herë,Crsitiano Ronaldo gjithashtu tri herë ndërkohë që nga një golë e shënuar Esteban Granero dhe Pedro Leon

Reali I Madridit edhe pse kundër një skuadre të niveilit të ulët luajti një futboll shumë të hapur dhe u mundua të ta shfrytëzoj cdo mundësi që I vinte për tek goli,megjithëatë mund të themi se në disa raste tek futbollistët e realit u mungonte serioziteti dhe vlerësimi real I kundërshtarit dhe nuk ishin efikas,pasi që gjatë lojës mund të shihnim edhe më shumë gola.

SHPËRNDAJE