Vrasja e George Floyd nga policia ka ngjallur debate të ashpra në publik.Dy ditë më parë në Minneapolis një polic kishte vrarë një njeri me emrin George Floyd për kundër dorëzimit të qytetarit, shkruan lajmi.net.
Vrasja e tij është marrë nga vendasit si vrasje për shkaqe racore dhe ka nxitur protesta të dhunshme në rrugët e SHBA për dy ditë me rend.
Ndër artistët e shumtë që kanë reaguar për vdekjen e George, ishte edhe Rita Ora, këngëtarja shqiptare me anë të një postimi të bërë së fundmi në profilin e saj citon një thënie të Luther Kingut “Vjen një kohë kur heshtja është tradhti”. 

SHPËRNDAJE