(AIK-Presheva Jone)

Reali i Madridit fitoi ndeshjen kundër Sevillas me një futbollist më pak pas largimit të Carvallos me kartuq të kuq.

Një Real krejt tjetër që nuk po shkëlqente në njërën dhe në tjetrën anë Sevilla e cila pas shumë humbjeve në kampionat me realin e madridit tregoi një ndeshje spektakolare duke ia kushtëzuar fitoren madje Sevilla në disa raste ishte shumë afër fitores sidomos me rastin e Negredos.

Fatin e këtij takimi e vendori Angel Di Maria i cili pas një aksioni spektakolar të Mesud Ozill në zonën e penaltisë i cili pasoi tek Pedro Leon,ai godit por topi u devijua nga mbrojtja e Sevillas dhe pastaj e mori Di Maria i cili me mjaft elegancë shënoi në cepin e portës.
Reali me mjaft vështirësi e mbrojti këtë rezultat deri në fund të takimit,në mënyrë që të mos e lëshoj hapin e Barcas.

SHPËRNDAJE