Futbollistët argjentinas po kërkohen nga klubet e mëdha evropiane. Pas Pastores, Baegas dhe Agueros, objekt i klubeve është bërë edhe sulmuesi Ezequiel Lavezzi që në Itali ka kontratë me Npaolin deri 2015.

Sipas medieve skuadra e Real Madridit është e interesuar për sulmuesin dhe pritet që gjatë ditëve të ardhshme të bëjë ofertë në vlerë prej 20 milionë euro.

SHPËRNDAJE