(AIK-Presheva Jone)

 

Klubi mbretëror gjatë këtij afati kalimtar përvec interesimit për sulmues duke se është I interesuar edhe për një mbrojtës,megjithëse kjo duket e pakuptimt.

Neven Subotic,futbollisti I Borusias së Dortmundit dhe I reprezentacionit serb është futbollisti I fundit I cili është vënë nën radarët e klubit mbretëror.

Për mbrojtësin janë të interesuar edhe klube të tjera europiane si Chelsea,Arsenal dhe Juventus

Real Madrid është I gatshëm që për Subotic nga arkat të nxjerr afër 20 mlm euro.

SHPËRNDAJE