Skuadra e Paris Saint Germain është duke bërë plan t’i transferoj dy super sulmues gjatë afatit të verës. Sipas medieve të huaja, PSG është duke kërkuar Pierre-Emerick Aubemayang dhe sulmuesin e Arsenalit Alexis Sanchez.

 

Goal.com ka kuptuar se kampioni i Francës, kanë kontaktuar tashmë me Dortmundin për transferin e Aubameyang.

 

Sanchez i cili kërkohet nga skuadra tjera europiane, mund të kaloj në Paris për vetëm 40 milionë euro, ndërsa shuma për sulmuesin e Gabonit është dukshëm më e madhe.

 

SHPËRNDAJE