Klubi spanjoll, Atletico Madrid është duke kërkuar trajnerin e ri.

 

Diego Simeone në fund të këtij sezoni pritet të largohet nga “Vicente Calderone”, dhe sipas mediave spanjolle, krerët e Atleticos tashmë janë duke kërkuar pasuesin e argjentinasit.

 

Bosi aktual i Tottenhamit, Mauricio Pochettino thuhet se është në listën e madrilenëve.Pochettino është duke bërë një sezon mjaft të mirë me “Spurs”, por ky edicion mund të jetë i fundit i tij në krye të skuadrës angleze, dhe e tij duket se do të jetë në Spanjë.

SHPËRNDAJE