(AIK-Presheva Jone)

Sulmuesi brazilian i Milanit,Alesandre Pato tani e ka mjaftë të vështirë të jetë pjesë e formacionit bazë të klubit milanello pasi që pos formës së tij jo të mirë,po ndikon edhe konkurrenca e ashpërt pas sjelljes së Cassanos,për këtë arsye po flitet se ai mund të largohet nga Milani.

” Unë këtu do të jem deri atëher kur i nevoitem Milanit. Ky klub është në zemrën time dhe asnjëher nuk do të mundesha ta zhvesh këtë dresë përderisa vetë klubi nuk vendos që të më largoj” është shprehur Pato,

“është e vërtetë se Interi vitin e kaluar fitoi gjithëqka,por ne tani duhet të shohim përpara dhe ti prekim sukseset tona. Pse ka shkuar Leonadro te Inter nuk do të thotë kjo se edhe unë mund të shkoj. Ju siguroj kurr nuk do të shkoj atje.

SHPËRNDAJE