???????????????????????????????

Boksieri yne, kryetrimi Nuri Seferin ne bise me gazetarin e agjencise se lajmeve “Presheva Jone” ne Zvicër. “Tysoni” shqiptar: Urime Shqipëria Etnike!

 

Olten, 21 maj -Luften mes gazetari ynë,  i agjencise se lajmeve “Presheva Jone” serbin Dushan Kristin ne Olten te Zvicrës , gazetari ynë,  i agjencise se lajmeve “Presheva Jone” në Zvicrës e ka ndjekur drejtpersedrejti meçin nga Olteni.

 

Me nje t’rame dy të vrame. Shqiptari shtriu per toke serbet Dushanin  dhe kriminelin  “Mladic” 

 

SEFFFEEDD22Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, dëshmoi cilësitë e tija dhe shënoi një super fitore ndaj serbit Dushan Kristin.

Pas meçit ne bisede eksluzive per “Presheva jonë” , bokseri ynë i njohur Seferi ka deklaruar se “jam i kenaqur dy fish per kete fitore , se  shtriva per toke dy serbe, edhe  Dushanin edhe kriminelin  “Mladicin” surratin e te cilit boksieri serb e kishte vizatuar ne gjoksin e tij..”

Seferi kishte nje perkrahje të fuqishme nga publiku, të pranishmit në Stadthalle Olten në Zvicër dhe kjo ishte një motiv i madh drejt fitores kundër boksierit serb.kishte një përkrahje të madhe nga të pranishmit në Stadthalle Olten në Zvicër dhe kjo ishte një motiv i madh drejt fitores kundër boksierit serb. Seferi, peer keto suksese eshte mirjohes edhe per Zvicren..

 

“Tysoni” shqiptar: Urime Shqipëria Etnike!

Serbin nuk e ndihmoi as tatuazhi në gjoks që kishte të kriminelit Ratko Mlladiq, duke pësuar humbje nga kryetrimi shqiptar. Seferi boksoi me mjeshtri, goditi fuqishëm kuqezi Krstin dhe tatuazhin e Ratko Mlladiqit.
“Une falemnderoj nga zemra te gjithë mbeshtetesit, sidmos publikun shqiptar nga gjitha trojet etnike nga Preveza e Shkupi deri ne Presheve..qe erdhen sonte ketu te me perkrahin kunder boksierit serb . Cka nuk ju hodha posht mundin dhe nuk kurita flamurin tone kuqezi qe  valaviste ne salle..” ka thene Seferi per agjencine e  lajmeve “Presheva Jone”-
Sipas boksierit shqipar “Ishte kjo per mua nje mbeshtetje e fuqishme , si per mua ashtu edhe per mbare shqiptarets. Me kete mec besoj se deshmova se shqiptaret din te luftojnë o me pushk,  o me sport, boks kunder serbeve ne  front apo ring”.  “Albanian Tyson” alias Nuri Seferi ne fund duke shpalosur  flamurin shqiptar tha se “Këtij serbit, me çetnikun në gjoks, ia tregova shqipen e vërtetë. Urime Shqipëria Etnike!..seffwa

SHPËRNDAJE