gashiisisssBernë, 7 nentor  -Nga 40 m ja fut gol Shkelzen Gashi. Këte gol mediat zvicerane e kane konsidruar hiostorik dhe nje gjuajtje monumentale e Shkelzen Gashit (“La frappe monumentale de Shkelzen Gashi”), qe ka lene pamend jo vetmempublikun por edhe mediat zvcerane, transmeot agjenca e lajemeve “Presheva Jonë”


Sulmuesi shqiptar i Colorado Rapids, Shkëlzen Gas ka shënoi një gol fantastik kundër LA në play-off e MLS, duke përballë me Los Angeles Galaxy.

 

SHPËRNDAJE