SEFFFEEDD22Preshevë, 23 maju  -“Britaniku sulm brutal shtrien për “patosi” shqiptarin nga Kosova!” (“Britanac brutalno “patosirao” Albanca sa Kosova!”) eshte ky titulli i mediav serbe qae shkran diteve te fundit për humbjen e nje boksieri me emrin Ardold Gjergji, i njohur me pseudonimin “Cobra” nga Gjilani. Por per cudi keto media nuk kane be fjale e as nuk kane shkruar anje rrjesht për dekalsimin e bkisorit serb nga boskieri i njohur shipar Nuri Sereri ne mecin e fundit ne Olten te Zvicres.

 

sferriirrtt“Me luften kunder serbit ne Zvicer, u deshmu se shqiparet jane te forte si ne front ashtu edhe ring..” kishte deklaruar kryetrimi sqhipar Nuri Seferi per agjencine e aljemeve “Presheva Jonë” pak minuta pas “luftes” me serbin ne Olten ku edhe trimfoi bindeshëm duke e shtrirë per “patosi” (dyshemeje).

 

Sikur boksieri serb  Dushan Kristin i cili pesoi disafte nga bokiseri shiptar t mos kihste tautazh te kriminelit serb Mladic, sigrisht ndoshta emdiat e Beogradit do te kishin shkruar edjhe spe humbi, ka sjhkruar agejncia  elajemeve “Presheva Jonë”

 

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, dëshmoi cilësitë e tija dhe shënoi një super fitore ndaj serbit Dushan Kristin.

Pas meçit ne bisede eksluzive per “Presheva jonë” , bokseri ynë i njohur Seferi ka deklaruar se “jam i kenaqur dy fish per kete fitore , se  shtriva per toke dy serbe, edhe  Dushanin edhe kriminelin  “Mladicin” surratin e te cilit boksieri serb e kishte vizatuar ne gjoksin e tij..”

Seferi kishte nje perkrahje të fuqishme nga publiku, të pranishmit në Stadthalle Olten në Zvicër dhe kjo ishte një motiv i madh drejt fitores kundër boksierit serb.kishte një përkrahje të madhe nga të pranishmit në Stadthalle Olten në Zvicër dhe kjo ishte një motiv i madh drejt fitores kundër boksierit serb. Seferi, peer keto suksese eshte mirjohes edhe per Zvicren..

 

“Tysoni” shqiptar: Urime Shqipëria Etnike!

Serbin nuk e ndihmoi as tatuazhi në gjoks që kishte të kriminelit Ratko Mlladiq, duke pësuar humbje nga kryetrimi shqiptar. Seferi boksoi me mjeshtri, goditi fuqishëm kuqezi Krstin dhe tatuazhin e Ratko Mlladiqit.

 

SHPËRNDAJE