Mbrojtësit e Arsenalit janë të vendosur ta mposhtin Chelsean në ndeshjen e ardhshme të ligës,dhe përderisa ata e duan një gjë të till,ata e din se së pari duhet të mendojnë ta ndalin Drogban.

“Drogba luan ashtu sic luan, mirëpo sidomos kundër ndaj nesh ai gjithëmonë ka një motivim më të madhë. Sa herë Chelsea luan përballë neve, Drogba është i rrezikshëm dhe shënon”

“E kam pyetur dhe ai më ka thënë se nuk e di as vet dhe se i vjen keq. Ne duhet të jemi të fokusuar në të dhe ta ndalim atë, pasi në këtë mënyrë ata nuk do të shënojnë gola”, ka përfunduar Eboue.

SHPËRNDAJE