Mesfushori i skuadres se Tottenham dhe I përfaqësueses Kroate I riu Modric është një ndër futbollistët më të kërkuar të këtij afati kalimtar.

Skuadra si Chelsea,Manchester apo edhe Barcelona janë shumë të interesuara për mesfushorin e jashtëzakonshëm,që me potencialintë cilin e ka treguar bashkë me bashkëlojtarët e tij e kanë arritur këtu ku është tani Tottenham.

Chelsea për Kroatin ka ofruar 30 mln euro megjithatë ai është shprehu se “Nuk më interesojnë parat,jam I prirur të fitoj këtu ku jam të “The Spours” dhe besoj se do të luftojmë deri në fund për sjellsjen e titullit tek tifozët tanë” ka përfunduar Luka

SHPËRNDAJE