(AIK-Presheva Jone)

Gazeta prestigjioze sportive L’Ekip e Francës ka publikuar rezultatet e votimit për ekipin më të mirë të futbollit në vitin 2010. Në këtë ekip janë gjendur 5 futbollistë spanjoll. Në ekipin e vitit sipas L’Ekip gjenden – Iker Kasiljas, Xherar Pike, Maikon, Lusio, Serhio Buskets, Bastijan Shvajnshtajger, Andres Inijesta, Çavi Ernandes, Fabio Koentrao, Vesli Shnajder dhe Lionel Mesi.

Ekipin më të mirë të vitit tradicionalisht e zgjedhin gazetarët e redaksive sportive të gazetave franceze.

SHPËRNDAJE