(AIK-Preshev Jone)

Traineri I Liverpoolit Hodgson është ankuar për futbollistin e tij të sjellë nga Chelea pasi që ai e ka humbur besimin në vetëvetë dhe nëse ai mendon se dëshiron ende të luaj ai duhet tia kthej besim e një futbollisti të mirë së pari vetes e pastaj edhe publikut I cili e mbështet në cdo rast

“Kur ai erdhi nga Chellea ai erdhi si I dështuar pasi që ishte lodhur së kërkuari atje formën më të mirë,dhe ne ia dhamë të gjitha mundësit luante ku dëshironte,sulm,mesfush madje madje edhe në mbrojtje,vetëm portier nuk ka luajtur ende” është shprehur traineri I Liverpoolit

Ai duhet ta kuptoj një herë e përgjithmonë ai është mesfushor dhe duhet të luaj prapa Torresit,shembullin ideal e ka Gerrardin I cili është I jashtëzakonshëm në mesfushë. Ne nuk e kemi humbër besimin tek ai pasi që ia dimë potencialet dhe presim shum prej tij pas festave të fundvitit” ka përfunduar Hodgson.

SHPËRNDAJE