Një javë para fundit të sezonit në La Liga ku ende nuk është vendosur skuadra kampione për këtë edicion, ‘Goal.com’ ka përzgjedhur formacionin më të mirë të vitit në kampionatin spanjoll

goal_1462874238-5902300

Formacioni i vitit në La Liga i publikuar nga Goal.com, përbëhet nga treshja Barcelona, Real Madrid dhe Atletico Madrid.

Në formacionin e vitit mungon ylli i Real Madrid, Benzema – vendin e të cilit e ka zënë Luiis Suarez.

Real Madridi përfaqësohet me tre lojtarë, derisa Barcelona e Atletico me nga katër.

SHPËRNDAJE