Real Madridi duhet patjetër ta fitojë përballjen e 7 dhjetorit kundër Dortmundit pasi në të kundërt në fazën tjetër do të luajë përballë një skuadre të madhe.

 

Skuadra e drejtuar nga Zidane renditet në vendin e dytë pas Dortmundit kryesues dhe rrezikon shumë të përballet me një kundërshtar të fortë.

 

Në fazën tjetër shorti pritet ta vendosë “Los Blancos” përballë një kundërshtari si Juventus , Arsenal apo Bajerni i Mynihut, Manchester City.

screenshot_2016-11-23-10-54-00-1

 

 

SHPËRNDAJE