Bayern Munichu ka mposhtur Darmstadtin me rezultat minimal 1 me 0 për t’u kthyer në pozitën e parë të tabelës në Bundesligë.

Douglas Costa shënoi golin e vetëm dhe të fitores për kampionin gjerman. Ai shënoi në minutën e 71-të, pas asistimit të Alcantaras.

Bayerni në pozitën e parë ka 36 pikë, aq sa ka edhe Leipzigu që mbetet i dyti.

SHPËRNDAJE