Presheva, Bujanoci dhe Medvegja
 
halimiii
Halimi: Lojrave pa kufij të Serbisë me shqiptarët e Luginës i erdhi fundi
Preshevë (AIP), 23 nëntor  -Riza Halimi, deputeti i vetëm shquptar në paralamentin serbë (i dalur nga Koalicioni i Shqiptarë të Luginës së Preshevës) për agjencinë e lajmeve “Presheva jonë” ka...

Read More »

  • Blerim-Mustafa1

    Shefi i diplomacisë kosovare Enver Hoxhaj, ka deklaruar publikisht se Republika e Kosovës do të aplikojë së shpejti për anëtarësim në OKB në gjysmën e … Vijon

Kosovë
 
genenevaUCK1111
Altini i vogël “Mu ka tha goja me thirrrë o babë” Nga një aksident, Samiri vdic në Gjenevë
Gjenevë (AIP), 23 nëntor  -“Pas aksidentit fatal në lagjen Charmille të Gjenvës, prokurori publik ka hapur menjher hetimet për aksidentin që shaktoi vednkjene nje personi dhe tre tjerë duke  lenduar...

Read More »

Shqipëri
 
shqipjaaaalb
Studiuesja shqiptare merr çmimin ndërkombëtar “EA of Nuclear Medicine”
Tiranë (AIP), 22 nëntor  - Egesta Lopçi, studiuesja muslimane me origjinë shqiptare, por e diplomuar në Bolonja në vitin 2006, në kirurgji ka fituar për të dytin vit radhazi çmimin...

Read More »

Rajoni
 
minsitabudaleee111
Kur ministrat serb bëhen “budall”, kërkohen nga gjenerali Zoran Stankovic 80 milionë $
Preshevë (AIP), 23 nëntor -Tenderi për blerjen e një sistemi të ri të komunikimit për Ministrinë e Mbrojtjes, me vlerë 80.000.000 $ u zgjodhën  ofertuesitë favorshme, duke rezultuar me një...

Read More »

Bota
 
largea_erdogan1385038294
Parandalohet antentati me eksploziv ndaj kyeministrit Erdogan
Mediat shtetërore turke kanë raportuar se forcat e rendit kanë qëlluar dhe plagosur një person në kryqytetin turk, Ankara. Thuhet se personi në fjalë po mbante në eksploziv jashtë zyrës...

Read More »

Sport
 
adnan-junuzaj
Adnan Januzaj në zemër nuk ka vetëm futbollin dhe Kosovën
Ylli kosovarë i Manchester United, Adnan Januzaj në foto me një bukuroshe, del se e kërkojnë  të gjithë, pos femrave, pasi kjo fotografi duket se ja ka “prishur punën”. Kjo...

Read More »

Ekonomi
 
belairr
Mashtrimet e BellAir në mediat e huaja
Një aeroplan i Bellair Europe ka qenë i rezervuar masovisht: rreth 50 pasagjerë nuk kanë pasur vend në aeroplan. Me vështirësi, agjencia në fjalë ka pasur mundësi që të evitojë...

Read More »

presiddd

Me siguri shumë nga ju ka pasur mundësinë që ta shihni presidenten e Kosovës me një paraqitje zyrtare dhe shpeshherë … Vijon

 
SONDAZH  

Zgjidhja e krizës në Luginën e Preshevës (Kosovës Lindore & Serbisë Jugore) mund të zgjidhet me:

Shiko Rezultatin

Loading ... Loading ...
Foto e ditës
azilkk

Lion (AIP), 18 n¨ntor  -Qindra e azil kërkuesve që jetojnë shumicë shqiptare nën një urë e autostradës në Lyon në kampet e johigjienike ku gjkyrra kishin ndërhyrë bashkë me polcinë … Vijon

Kulturë
 
rittaa
Rita Orës i bie “t’ballaistë”..Shtrihet në spital
Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, ka kolabuar gjatë një sesioni fotografik në Miami dhe është dërguar në spital me një autoambulancë se i kishte rënë t’ballaistë (te fikët) Ajo...

Read More »

  • AlbulenaGashi3

    Albulena Gashi u lind në Prishtinë më 9 korrik  1987. Shkollën fillore e mbaroi në Gjermani, ndërsa shkollën e mesme-gjimnazin në Prishtinë, Në fakultetin e arteve të bukura mbaroi regjinë, … Vijon

DIASPORA
 
diaaspp
Shoqëria Civile – Opozita e vërtetë në Shqipëri
Protestat popullore kundër shkatërrimit e armëve kimike nga Siria po dëshmojnë forcën e shpërfillur të demos-it si dhe afirmimin e shoqërisë civile si opozita e vërtetë në Shqipëri. Gëzim ALPION...

Read More »

  • a-e-dini-se500

    Ndërtesa me e lart ne botë është 828 metra e lart(Dubai), e quajtur Burj Khalifa. Sheik Muhamed bin Rashid al-Maktoum e ndërtoi ndërtesën më të … Vijon

TV PRESHEVA JONË  
Karikatura e javës
NATO ja kputi Serbisë “muhabetin” me Kosovënnatokarikatur-300x235
Lifestyle dhe shëndetësi
 
largea_smart-people1383567906
Njerëzit inteligjentë kanë zemër më të shëndetshme
Studimi i ri ka zbuluar se koeficienti i inteligjencës i një personi është dukshëm i lidhur me rrezikun nga sëmundjet kardiovaskulare dhe vdekjen e parakohshme. Shkencëtarët e qendrës për hulumtim...

Read More »

Rozë
 
elleee
Shkëndijes po ja lypin p..iramidën e keopsit (Foto-Vodeo +18)
Këngëtarja Shkëndije Muja paralajmëron të vie si një bomb në skenën muzikore, duke shprehur për herë të parë me anë...

Read More »