Shaqiri po shkëlqen

Xherdan Shaqiri ka realizuar edhe një parqaitje fantastike në ndeshjen miqësore për Bayern Munchen. 

Në ndeshjen miqësore ndaj skuadrës kineze  Beijing Guoan, Shaqiri është veçuar për driblimet dhe pasimet e sakta deri sa pati edhe një asistim fantastik në këtë ndeshje, duke asistuar për mrekulli në golin e 6 të shënuar nga Gomez.

 

Golat në këtë takim i shënuan:  Robben, Muller, Pizzaro, Mandzukic e Gomez, ndërsa goli i parë ishte autogol.

 

Shaqiri po tregon potencial të jashtëzakonshëm, dhe po dëshmon se meriton vend titullar ne Munchen.Fatlum Hetemi


Nuk ka komente

Bëhu komentuesi i parë!

Komentoni