"LËVIZJA E LIRISË" merr përgjegjësinë e sulmit mbi stacionin policor në Dobrosin

“Në natën e ditës së Enjte më 17.05.2012 në ora 01:45 është kryer aksioni. Aksioni kishte të bënte në goditje e postës policore e cila gjendet në fshatin Dobrosin, komuna e Bujancoit. Operacioni  e kreu Njësia shqiponjat, të Gardës Gjergj Kastriot –Skenderbeu, të Lëvizje së Liririsë.  Efektivaët që kryen aksionin ishin 9 (nëntë) pjesëtarë . Efektivët e njësisë, kanë shkrepur mbi postën policore në distancë 15-20 metra. Armët që u përdorën ishin: pushkë automatike, pushkomitrolozë dhe kalibra të mëdhenjë. Njësia Operative, raporton se aksionin  e kreu me sukses dhe pa dëme në palën tonë..” thuhet në njoftimin e organizatës me emrin “Lëvizja e Lirisë” arritur sot  në redaksinë e  agjencisë informative kombëtare “Presheva Jonë”.

 

Dokumenti, komunikata në fjalë mban logon: “LËVIZA E LIRISË” dhe datën si dhe vulën e nënshkruar nga drejtoria rajonale e “Lëvizjes së Lirisë”.

 

Preshevë, 18 maj

Për më shumë mund të lexoni në faksimilin më poshtë:

 

 


3 Komente

 1. nujari, May 18, 2012:

   ju lumt heren tjeter qellon i ne njerez se dje u dasht me i vra te gjithe -policet pamvarsisht a jan ser apo shtiptar se fundi fundit bajne uniforem serbe . ata qe jan shqipetar te devotshem duhet ti deshin unfirmat serbe ndrshe do ta paguajne me koke  u lumteeeeeee

 2. Minxha, May 18, 2012:

  Jehonë tek populli i pushtuar shqiptar, shqetsim për pushtuesin e reflektim për faktorin ndërkombëtar!

 3. UN, May 19, 2012:

  POLICI SHQIPTAR
   
  nese je qaq i guximshem dil e trego burrerin ku duhet e jo ne polic shqiptar se mu kan shkavit ja qon edhe grujen tonde ja jep veq mos me i prish punt me te, a knej kinse po din diqka me fol, bash kisha pas deshir te njoh me mir se kush je.

Komentoni