Kasami në Premier Lige?

Shqiptari i Palermos, Pajtim Kasami gjatë këtij muaji mund të transferohet në Angli, raportojnë mediat në ishull.

Është skuadra e Premier Ligës, Fulham, që ka shprehur interesim për shërbimet e shqiptarit.

19 vjeçari, i cili ka nënshtetësi zvicerane më ekipin e Palermos, ka kontratë deri në vitin 2015, mirëpo një ofertë e mirë e ekipit londineze mund t’i mbush mendjen vetë lojtarit dhe drejtueseve të Palermos për transferimin e tij në Angli.

Më kalimin eventual të tij në Fulham, shqiptari do të ketë mundësinë që të prek njërën nga ligat më të forta në botë, Premier Ligën.


Nuk ka komente

Bëhu komentuesi i parë!

Komentoni