Shqiptari i Palermos, Pajtim Kasami gjatë këtij muaji mund të transferohet në Angli, raportojnë mediat në ishull.

Është skuadra e Premier Ligës, Fulham, që ka shprehur interesim për shërbimet e shqiptarit.

19 vjeçari, i cili ka nënshtetësi zvicerane më ekipin e Palermos, ka kontratë deri në vitin 2015, mirëpo një ofertë e mirë e ekipit londineze mund t’i mbush mendjen vetë lojtarit dhe drejtueseve të Palermos për transferimin e tij në Angli.

Më kalimin eventual të tij në Fulham, shqiptari do të ketë mundësinë që të prek njërën nga ligat më të forta në botë, Premier Ligën.

SHPËRNDAJE