Alia Ahmeti foli, Veriu i Kosovës nuk guxon të prekët

Po, mirë o Ali qashtu  valla është..pajtohem ama…nuk pajtohem me atë se shqiptarët në Maqedoni po preken…po vriten, po therren, po burgosen..Nuk po di për zotin cka po ndodhë me kta liderët  shqiptarë të “Republikata Makendonskata”..duket se  jenë pie (dehur)  duket me limonata, bozë Tetove..Ai tjetri me mjekër Thaci i TE para ca ditësh në Preshevë apeloi tek liderët e Luginës për unitet?!..thuase atje ne FYROM e paskan knaq e ky tash po mban nasihat .. Ky tjetri tash Ali begi thote se nuk guxon me u prek kush Veriun e Kosovës.. po me dal naj hundlesh e me thaë “o Alio, po kshyre more aborrin tonë, se si makendocishkavellat para hundëve po ti vrasin shqiptart e juve pike drekës..eu, eu djalë, marre ju koftë bre..”

Cka tha, sot Alija për Veriun i bjen sikur ky Hashimi jonë Kosovës pa lesh  (për dallim nga Meduhi) me thanë sot a nesër se nuk guxon t’i prek, t’i vras askush shqiptarët e Maqednisë…Që sigurisht  ndonjëri nga lideret e shqiptare të FYROM-it do të kcejke dhe do të thoshte “po ne cka jemi ketuo o Hashimooo ,..a po rruajmë vo a ?!..” Zdim valla deri tash atje ne Maqedoni liderët  shqiptarë po duket se po rrujnë vo e makedoci, taka, taka tuka,tuka me kalshnikov  po rruajnë, po vrasin shqiptarë…makedonskata nacija, bez nacija… po vrasin  shqiptarë si n kohën e kralovinës… e  shqiptarët  protesto e vajto…

 


5 Komente

 1. Lisi, March 10, 2012:

  Pra, pozitë opozitë në kamë mu ngritë kundër kolonive sllavo-maqedonase (ky popull as shtet e as nacionalitet por, i krijuam artificialisht)?

  Të mbrojtsh padrejtësinë është ma shumë se pjekuri politike, ndaj së vërtetës e të bashkimit në anën e së mirës mbarëshqiptare!!!

  Një thënie e një shkrimtari thotë “NJË POPULLË QE FLEN AI VDES” ! Të qëndrosh në tokat Iliro-shqiptare është ma shumë se patriotizëm.

 2. gugi, March 10, 2012:

  vetm bashkim o popull a merni mor vesh ju a kupton dot dikush prej politikanve shqiptar se vetm BASHKIM I TROJEVE SHQIPTARVE fjala e urt e art vetm bashk fiton dhe i fort dot jesh te ndar i coptuar je siku ne KOSOVE shkijet qka dojn bejn maqedoncit te pushkatoj te rafin te shajn te gjithat ata i kan ardhacke te kqi SHQIPNI haen te dar edhe atj fitne greko-serb A SHQIPTAR VETM BASHKIM KRKONI AS NE EVROP JO PER BASHKIM VETM E VETM SHQPNI E MADHE.ju lutm shprndajeni te shqiptart e dert ket paroll

 3. Po ku ije o ali kari xhi zgjedhje thojshe une mal kam qen ene mal dal prap dil sot dil a vetem llafe paske pas bon biznis me maqedonin a per cket paske desht me hij qeveri me hec droga ma shum

 4. Deri sa nuk bashkohen dy partit e mdha shqiptare ska asgjee maqedoni bashkimi sjell fuqi o Ali pederi

 5. kumanovari, March 14, 2012:

  boll na rrejte o ali hoxha .e keni ba duisllavi.boll i hangret popllin shqiptar dhe duke i plackit njerzit ne emer te deshmorve .skeni as rrespekt dhe i keni harru krejt familjet e deshmorve.rrenacake, bdi hajdute. spo ju vjen turp me i mbush llogarit e juve e poplli shqiptar po vdes urie. ka maqedont po ndertojn pallate luksoze turp per juve edhe mos mendoni se keni me marr ma vot nga shqiptaret ndashta nga maqedont po. rrespekt per Menduh Thaqin se veq ai i vjen hakesh atyne.

Komentoni