Mesfushori i Bolognas, Blerim Xhemajli do të transferohet në Montreal Impact në MLS në qershor të vitit 2017, ka bërë të ditur presidenti i klubit, Joey Saputo.

 

30-vjeçari kishte pranuar se dëshiron ta provojë Kampionatin amerikan.

Dhe, marrëveshja është konfirmuar nga Saputo.

 

“Nuk e fsheh, kontrata e Xhemajlit është disa vjeçare”, deklaroi Saputo, përcjell “Lajmi.net”.

 

“Ai do të jetë në Bologna deri në qershor 2017, pastaj do të transferohet në Montreal”, u shpreh ai.

 

SHPËRNDAJE