Claudio Ranieri nuk është më trajneri i Leicester City

Drejtuesit e Leicester City kanë vendosur ta shkarkojnë nga detyra trajnerin italian, Claudio Ranieri pas rezultateve të dobëta këtë sezon, shkruan Express.

Ish trajneri i Interit, Romës dhe Juventusit, në sezonin e kaluar kishte hyrë në histori duke e shpallur Leicester City për herë të parë kampion të Premierligës.

SHPËRNDAJE