“Shaqiri i ka premtuar Hejnkesit një gol sot kundër Bajernit”, cka vet Xherda ni i paska telefonuar Hejnkesit duke i thënë se nëse do të sh¨noj gol kundë rjsuha do të hiroheni ?

Basel, 23 shkrut/AIK-presheva Jonë

Madje disa media shkruajtën 24 ore para ndeshjes mes Baselit dhe  Bayernit se “sytë e fansvae të Shaqirit janë drejtuar ngaai ” . Xherdan Shaqiri ka luajtur deri në minutën e 83-të. Megjithse Xherdan Shaqiri e ka vetem hijen ne Baselin e Zvicrës, por ai sikur të ishte apo mos të ishte më për Bselin, Zvicra megjthatë fitoi kundër Bayernit gjerman me 1 :0 falë golit të  86 minutë të yllit të futbollistit  zviceran Valentin Stocker. Mediat zvcerane dhe evropiane (« La presse suisse et européenne choquée« ) jane shokuar nga kjo fitore e Zvcrës kundër Gjermanisë, dokee konsideruar një fotore histroike. Me këtë fitore KFB po i kthet dinjiteti.

 

 

SHPËRNDAJE