Për shkak të punëve ndërtimore, gjatë ditës së martë, tuneli Gubrist në Zvicër ishte i mbyllur për njërin kah. Arsye e kësaj ka qenë tragjedia ku tuneli mori jetëne dy kosovarëve Driton A. (27), Lumi S. (29) dhe Urim E. (31) të cilët ishin duke u kthyer nga një ndejë që ishte organizuar për t’i përcjellë ndeshjet e futbollit në EURO 2012., njofton agjencia informative kombëtare « Presheva Jonër  nga Zvicra. Sipas burimeve të polcisë zvcerane,  aksidenti tragjik ka ndodhur  rerh orës 22:00, ku vetura “Ford”, të cilën e ngiste Dritoni, u përplas me një veturë të llojit “Saab”, në të cilën makinë gjendeshin Samile H. (38) nga Kloteni me fëmiun  e saj Altinin , katër vjecar.

SHPËRNDAJE