Preshevë, 16 shkurt   -Zajmina është një nga këngëtaret më seksi shqiptare, më shumë se për këngët ajo shquhet për format seksi trupore që sahër i jepet mundësia i shfaq..

Jo vetem personalitet dhe  liderët politik, por edhe artiste te deshmuar te muzikes sone kombëtare urojne qytetaret e Kosovës për pamvaresine e saj. Nje urim i tille ne redaksinë tone posa ka arritur nga Tirana, kesaj radhe nga bukuroshja dhe kengetarja e jone e mirënjohur  Zajmina Vejsiu me nje foto mes Rugovës dhe Clintonit te siguruar nga agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

Ajo me këte rast ka uruar nga zemra diten e shtetësise  popullaten shqiptare në Kosovë, nga Preveza, Janina e deri në Preshevë.

“Urime Kosova jonë pamvarësinë e gëzofshim për  shume mote, sot me dy shtete , neser me nje shtet me 8 milionë shqiptare ne ballkan !..” eshte ky urimi i kengetares sone Zjaminës per Kosovne tonë!  

SHPËRNDAJE