Opozita shiptare Shpend Ahmeti, Rexhep Selimi, Albin Kurti me liderin Ramush Haradinaj,  të izoluar qe nje muaj nga Parisi dhe Beogradi ne Francë 

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i izoluar ne France nga Parisi dhe Beogradi ka pritur në takim deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Rexhep Selimin si dhe Shpend Ahmeti me te cilen ka biseduar për situaten aktuale politike dhe ushtarake ne Kosovë.

Kryterai i Prishtinës ka publikuar një foto nga kjo vizitë në Francë i cili ka shkruar se mbajtja e Haradinajt në këtë vend është padrejtësi

“Shfrytezuam pushimin e pavarësisë për ta vizituar Ramush Haradinajn në Strasbourg. Mbajtja e tij në Francë është padrejtësi. Padrejtësia dikund është padrejtësi gjithkund”, ka shkruar Ahmeti në facebook, transmeton agjencia  e lajmeve “Persheva Jonë”.

Mesazhi i opozites shqiptare nga Kosova me rastin e përvjetorit te pamvarsise se Kosovës eshte me shumë se urim  te cilet kane uruar vetem qytetaret e Kosoves,  por jo edhe insitucionet sipas te cilave jane te “brishta” qe vendin e kane futur ne çorrësokak”. Nga ky takim i opozites me liderin Ramush Haradinaj  flitet me mesazhin:  “Sabër” edhe naj ditë, thesi eshte mbushur dhe gjithcka do te bëhet mire, se edhe populli eshte lodhur, e  ka humbur me durimin. Kosova ka nevoje t’i kthehet imazhi, perspektiva dhe dinjiteti bashke me integrimet pro europiane dhe Verio Atlantike..”, njofton agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë”

 

SHPËRNDAJE