Kengetarja e njohur nga Prizreni, Xheraldina Berisha apo sic njihet ndryshe “SHAKIRA SHQIPTARE” me zerin e saj te mrekullueshem prej kohesh ka filluar te pushtoj pas skenave te festivaleve, tashme edhe ambientet me te frekuentuara te rinise shqiptare gjithandej ne Kosove, Shqiperi, Maqedoni, Diaspor por edhe Presheve, duke i argetuar rinin me kenge si te huaja ashtu edhe te mirefillta shqipe.

Xheraldinen para disa ditesh e kishim edhe ne nje mbremje ne Presheve ku sigurishte si gjitheher Xheri performoi LIVE duke i lene pa fjal te pranishmit me zerin e saj.

Gjate diteve ne vazhdim, pas mbremjes ku performoi Xheraldina, te rinje ne Presheve, te cilet ishin te pranishem ne ate mbremje te interesuar per kengetare Berisha po pyesin se si eshte e mundur qe te organizojne “ndeja” edhe me shpesh ku prezente te jete kengetarja nga Prizreni…

Ju prezantojme disa pamje nga mbremja te cilen e kishte dite me pare ne Presheve dhe disa foto tjera nga setet e saja te realizuara artistikisht…

 

SHPËRNDAJE