(AIK-Presheva Jone)

Mesfushori dhe regjisori I lojës katalunase Xavi Hernandez ka dhënë një intervistë ku ka folur për rrjedhat aktuale në futboll,me c’rast ai ka thënë se Pep Guardiola është ai që duhet future në histori e jo Mourinho.

“Për tu future në histori dhe për tu mbajtur në mend nga njerëzit,duheni të bëni diqka të vacant,nuk mjafton fitimi I një Champions dhe kaq”është shprehur Xavi në pyetjen se a është trajneri portugez ai që do të mbahet mend si revolucionar në futboll.

“Trajneri I Barcelonës do të futet në historin e futbolli dhe do të mbahet mend gjatë,ai ka një ekip I cili jo vetëm fiton ndeshjet po kënaq me spektakël,ky është revolucion për të cilin ja vlen të flet historia” flet për Guardiolan Xavi.

Ndërkohë ai ka folur edhe për topin e artë në mesin e të cilëve për ta fituar atë është edhe veta ai.”Messi është I jashtë zakonshëm,si ai nuk ka ekzistuar 30 vitet e fundit dhe nuk do të ekziston as për 30 tjera që vijnë. Secili e don atë dhurat por është e padrejt nga ana ime ta marrë atë përpara Messit” ka përfunduar Hernandez.

SHPËRNDAJE