(AIK-Presheva Jonë)

 

Bosi i Arsenalit, Arsene Wenger, ka thënë se pohimet e mbrojtësit të Manchester United, Patrice Evra, shfaqin mos repsekt të lartë para ndeshjes që zhvillohet të hënën mes Arsenalit dhe Manchester United.
“Ai iu dha ca fjalë të mira për ta bërë ndeshjen më të nxehtë. Ne udhëhiqemi nga mënyra jonë e të luajturit futboll dhe jo nga deklaratat e lojtarëve të parëndësishëm.
“Personalisht, unë besoj se nëse je një lojtar i madh, duhet ta respektosh kundërshtarin dhe kjo është ajo që duam të bëjmë”, theksoi Wenger.

SHPËRNDAJE