libelllNjë person ka vdekur si pasojë e zjarrit në mbrëmje e hershme të hënën në Châtelaine (GE). Një i dyshuar u arrestua
Gjenevë, 10 maj (e ploresuar)  -Agjencia  e lajmeve “Presheva jonë” sipas njoftimeve te fundit rreth vrasjes se mbremshme (18:45) en Gjeneve ka mesuar se viktima eshte nje perosn me pres ardhje nga Kamerinui (1981)  kurse vrasesi nje italian, qe te dy moshtarë (35). Italiani eshte arrestuar aty për aty ne vendin e ngjarjes nga policia kantonale.

 

Vrasje ne Gjeneve. Deshmitari: E vrau para syve te mi

Një njeri i lindur në vitin 1981 u vra me armë zjarri në afërsi të një furrë të vendosur në Avenue des Libellules, në komunën e Vernier (GE), të hënën rreth orës 18h, siç konfirmohet nga prokurori publik. “Ai vrau para meje”, tha deshmitari,  një banor lokal. Ky ishte ulur me shokët në tarracë e krijimit, kur dëgjuan të shtëna pak më tej. Një njeri i plagosur në stomak, atëherë u ngrit, thotë ai. Ai u bashkua me një individ tjetër, i cili qëlloi “disa herë në kokë.” “Unë nuk guxoj lëvizje”, raporton dëshmitarin, shkruajne mediat e Gjeneves,, transmeton agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë”

Të dy protagonistët, të moshës tridhjetë vjet, e dinte, thonë vendasit. Sipas tyre, viktima dhe sulmuesit e tij kishte muddles në të kaluarën, duke përfshirë një të premten e kaluar. Shkaqet e argumenteve të tyre mbeten të papërcaktuar. Viktima ishte një njeri i mirë i cili kujdeset më shumë të rinjtë lokale ankohet një banor.

 

Grindje

Kryesi i dyshuar është arrestuar në vend, tha prokuroria. Sipas informatave paraprake, vrasja ka ndodhur pas një grindje mes dy burrave. Prokurori publik hapi një hetim për vrasje. I akuzuari dhe dëshmitarët dëgjuar në progres nga ana e skuadrës e krimit, të udhëhequr nga prokurori Patrick Udry.

Aisles 16-20 Avenue des Libellules u bëni dhe tarpaulins vendoset në furrë. Një duzinë automjete të policisë janë dërguar në vendin e ngjarjes. Ekipet e cek edhe në lokalet. Rreth orës 20:15, inspektorët dhe policia vazhduan të intervistojë dëshmitarët e mundshëm.

“Pilivesa është një zonë që ne të gjithë përpiqemi për të ndryshuar për të mirë, iu përgjigj një banor të moshës 18 vjeç. Këtu është një familje. Ajo horrifies mua se kjo ka ndodhur këtu. “

SHPËRNDAJE