niklloicic

Udovičić o prijemu Kosova u FIFA: Težak udarac za Srbiju !

 

Preshevë, 15 maj  .Pas pranimit të Kosove sne UEFA. dje Kosova fpo ashut fitoi 141 vota mbrëmë, karshi 23 kundër, duke u bërë pjesë e FIFA-s. Keshtu që duket se “dy mhsume” për nje jave për Serbine pak si teper te ciolat procese pro Kosoves kane godur rende sidmos kreun e shtetit serb. Vokrri (Kosova) e qet shtrum presidentin serb Nilicin, ka skruar aghjencia elajemeve “Presheva Jonë”

Mediat ballkanase kanë nisur të bëjnë shaka, pas pranimit të Kosovës në FIFA. Uebfaqja “zokstersomething.com”, e ka postuar një fotografi të presidentit serb, Tomislav Nikoliç, i cili shihet i shtrirë në spital, duke shkruar se “Kosova në FIFA, Tomislav Nikoliç dërgohet urgjentisht në spital”.

Sigurisht, kjo është një shaka, pasi kjo fotografi ishte bërë vite më parë.

Kosova fitoi 141 vota mbrëmë, karshi 23 kundër, duke u bërë pjesë e FIFA-s dhe rrjedhimisht, Përfaqësuesja e Kosovës do të ketë mundësi të luajë në kualifikimet për Botërorin 2016.

SHPËRNDAJE