Preshevë, 30 mars  -Përsëri avione luftarake jane pare sot ne oret e hershme mbi Preshevë, njfotn agjencia e lajemeve “Presheva Jonë” Ndyrshe Ushtria e Serbisë ka njftuar njoftuar për avionët në Preshevë se eshat fjala për “stërvitje ushtarake ne Serbi”

 

Zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes së Serbisë, Jovan Krivokapiq, ka sqaruar fluturimet të cilat ndodhën sot mbi qiellin e Preshevës. Ai ka thënë se fluturimet janë pjesë e stërvitjeve ushtarake që janë planifikuar në këtë zonë dhe që do vazhdojnë edhe nesër në Serbinë qendrore

Siq kemi raportuar pardje (te merkuren) 14:30 Serbia sapo ka “promovuar” mbi vendbanimet shqiptare ne brezin kufitar me Kosoven, ne Medvegje, Bujanoc dhe Presheve aeroplanet luftarak. Bhetr fjale per 4-5 aeroplan “J-22 orao” te dhurura dite me pare nga Bjellorusia, njofton agjencia  e lajmeve “Presheva Jonë”

 

SHPËRNDAJE